Rejestracja FAQ Użytkownicy Szukaj Forum www.abanaszek.fora.pl Strona Główna

Forum www.abanaszek.fora.pl Strona Główna » Ogłoszenia » Nasze postulaty! Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat 
Nasze postulaty!
PostWysłany: Pon 1:27, 12 Gru 2011
ArturBanach
Administrator

 
Dołączył: 22 Lis 2011
Posty: 108
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 7 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Toruń/Bydgoszcz


Drodzy Rodacy, Członkowie Operacji Naprawy Polski.

W związku z tym, że podjąłem się sformułowania postulatów Operacji Naprawy Polski, niniejszym publikuję poniższą listę z komentarzem.

Zważywszy na to, że współczesne władze tworzą programy, których głównym celem jest zwiększenie popularności rządzących partii, kosztem Polski, pozwalamy sobie reprezentować Obywateli, którzy na co dzień tracą szansę na godne życie, przedstawiając postulaty, których realizacja wpłynie na wolność, swobodę, status majątkowy i bezpieczeństwo wszystkich nas i każdego z osobna.

Ich kolejność jest losowa. Uważamy, że każdy jeden jest bardzo ważny dla Obywateli i znacznie korzystniej wpłynie na ww. życie, niż legalizacja aborcji lub sprawa krzyża w Sejmie.

Postulaty:

1. Przeprowadzenie gruntownej reformy systemu emerytalnego, w tym zrównanie wieku emerytalnego do 65 lat w przypadku obu płci i utrzymanie statusu quo przez okres lat 10.

2. Obniżka podatku VAT na paliwo, mająca za zadanie stymulować rozwój przedsiębiorstw i turystyki regionalnej oraz ulżyć portfelom Obywateli.

3. Znaczne zmniejszenie i uproszczenie biurokracji związanej z przedsiębiorstwami.

4. Rozwiązanie problemu znieczulicy urzędników oraz możliwości niszczenia przez nich poszczególnych przedsiębiorstw. Powinno się to odbyć przez wprowadzenie bardziej życiowych przepisów w wielu dziedzinach prawa (głównie podatkowego), których stopień wolnej interpretacji będzie niewielki.

5. Reforma systemu edukacyjnego, w tym powrót do systemu 8 lat szkoły podstawowej i:

-4 lat liceum,
-5 lat technikum,
-3 lat zsz + 1 rok płatnego, gwarantowanego przez państwo stażu dla absolwentów i stypendia rzemieślnicze dla najlepszych

Odnośnie powyższego, to zniknie problem nieprzystosowanych gimnazjalistów i ogólnie tragiczny poziom bezpieczeństwa i jakości nauki w ww. placówkach.

Ponadto zwiększy się liczba osób w szkołach zawodowych, co dobrze wpłynie na polską gospodarkę przez większą ilość fachowców na rynku i zmniejszy popyt na "robienie papierka" na uczelniach wyższych. Spadnie bezrobocie wśród młodych Obywateli.

Tutaj potrzeby zmian są tak drastycznie liczne, iż potrzeba na to osobnego artykułu.

6. Usprawnienie programu resocjalizacji więźniów.
Niech sprawcy lekkich przestępstw zawierają ponadto "kontrakt" z Państwem, polegający na tym, że po minięciu połowy wyroku kary pozbawienia wolności, będą mogli wyjść na wolność, lecz:

-W razie popełnienia innego przestępstwa przez okres lat 10, wrócą do więzienia na dwukrotny okres pierwszego wyroku + czas za drugi, bez możliwości wcześniejszego wyjścia.

-W przypadku recydywy w ciągu 10 lat, zostaną ponownie skazani na pozbawienie wolności na okres trzykrotnie dłuższy od pierwszego wyroku + czas za drugi.

7. Niech więźniowie pracują przy budowie dróg oraz w zakładach pracy, na stanowiskach niewymagających fachowych umiejętności oraz wykształcenia. Ich płaca, wynosząca płacę minimalną zostanie w połowie przeznaczona na rzecz lokalnej społeczności.

8. Niech osoby popełniające recydywę w następujących przypadkach:

-wszystkich zbrodni,
-gwałt,
-wykorzystanie seksualne osoby poniżej 15 roku życia,
-rozboju
-podpalenia,
-pobicia ze skutkiem śmiertelnym,

Zostaną skazane na dożywotnią karę pozbawienia wolności.

9. Dotkliwe kary pieniężne dla mediów za zmienianie kontekstu wypowiedzi i prezentowanie niepoprawnych słupków poparcia partii i polityków, gdzie stosunek ich wysokości do procentowego poparcia zostanie zmanipulowany.

10. Ograniczanie wydatków państwa na urzędy, zmniejszanie ilości urzędników.

11. Niech każdy poseł zawrze z wyborcami kontrakt, w którym zobowiąże się do praktycznych i zdecydowanych prób zrealizowania swoich obietnic.

12. Zezwolenie na posiadanie przy sobie, w obrębie wszystkich nieruchomości, pojazdów oraz ziemi należących do danej osoby, do trzech gramów narkotyków.

13. Zwiększenie kar za prowadzenie pojazdów pod wpływem alkoholu, wraz z przepadnięciem pojazdu podejrzanego i zlicytowanie przez komornika na rzecz Skarbu Państwa.


Wszystkie podpunkty zostaną szczegółowo opracowane w grupach, które zajmą się konkretnymi punktami postulatów, tak abyśmy mieli to wszystko dokładnie opisane.
Pewnie jeszcze kilka punktów dołożymy, ale te najistotniejsze już raczej poruszyłem.
Aczkolwiek myślę, że pora to ubrać w hasła i plakaty oraz zacząć akcję!

No to teraz nie ma wymówek. Trzeba wziąć się do pracy!

Z poważaniem,

Artur Banach


Post został pochwalony 1 raz

Ostatnio zmieniony przez ArturBanach dnia Pon 1:44, 12 Gru 2011, w całości zmieniany 1 raz
Zobacz profil autora
PostWysłany: Pon 1:28, 12 Gru 2011
ArturBanach
Administrator

 
Dołączył: 22 Lis 2011
Posty: 108
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 7 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Toruń/Bydgoszcz


Jakby co, to system emerytalny mam już tak w powijakach. Taki jest ogólny plan, ale trza dopracować.

Niech Obywatele zbierają kwoty poprzez określone składki, od których wysokości będzie zależała wysokość emerytury.
Po przejściu w stan spoczynku, każdy będzie otrzymywał emeryturę wg. następującego wzoru:

X / 300 = E1
E1*0,09 = E2

E1-E2 = E

gdzie:

X - kwota zebrana ze składek w ciągu życia, do dnia emerytury
E1 - wysokość emerytury bez kwoty obsługi miesięcznej
E2 - kwota obsługi miesięcznej
E - wysokość emerytury

Każdy emeryt otrzyma co miesiąc 1/300 wysokości swojej kwoty X aż do jej wyczerpania. Pozwoli to na godne przeżycie za te pieniądze 25 lat.
W przypadku śmierci, rodzina otrzyma co miesiąc wysokość emerytury, również do wyczerpania kwoty.

W dodatku niech istnieje możliwość ulokowania 50% posiadanego kapitału X na oprocentowaną lokatę w banku. Spowoduje to zwrot prawie całej kwoty kosztu obsługi.

Dzięki temu, nie dość, że pracujący otrzymają zabezpieczenie jako osoby w uznanym wieku, to jeszcze odłożone pieniądze zostaną im zwrócone.

Wszystkie problemy natury inflacyjnej powinny zostać przekazane na barki rządu, celem uchronienia swoich obywateli od wszelkich form ryzyka.

Pierwsze osoby, które będą mogły zostać objęte ww. systemem powinny być najwyżej w połowie wieku produkcyjnego.

Jest to w pewnym sensie rozszerzenie II filaru.

Rozwiązanie to może nosić znamiona ryzyka jedynie dla Skarbu Państwa, jednak będą one najwyżej niewielkie.


Post został pochwalony 0 razy
Zobacz profil autora
PostWysłany: Pon 1:57, 12 Gru 2011
JackTasacK

 
Dołączył: 24 Lis 2011
Posty: 16
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Pieszyce


Przeczytałem to i myślę, że mi się podoba może kilka rzeczy bym zmienił, mam pytanie kto się czym będzie zajmował nawet jeszcze loga nie mamy żadnego i sprawa migracji na nowe forum kiedy coś będzie wiadomo na ten temat?


Post został pochwalony 0 razy
Zobacz profil autora
PostWysłany: Pon 3:19, 12 Gru 2011
Pavel

 
Dołączył: 27 Lis 2011
Posty: 14
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 4 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: wawa


jest pare świeżych i ciekawych pomysłów bravo.
natomiast jest tez pare pomysłów zbyt ogolnych lub neimożliwych do opracowania bez posiadania pelnego bilansu ksiąg budżetowych.
łatwo powiedzieć szkoły mają być tak, szpitale tak, upraszczamy, obnizamy VAT natomiast problemem jest zbilansowanie budżetu, a także spłata długów z przeszłości wobec krajów UE, wobec emerytów.

mysle ze wiele pomyslow jest juz opracowanych nalezalo by sie skontaktowac z :
[link widoczny dla zalogowanych]

baza wiedzy:
[link widoczny dla zalogowanych]

opinie PKPP Lewiatan:
[link widoczny dla zalogowanych]

nie trzeba wszystkiego opracowywac od zera, trzeba odnaleźć to co dobre. odnaleźć tez ludzi ktorzy przygotowali projekty z danej dziedziny.


Post został pochwalony 0 razy
Zobacz profil autora
PostWysłany: Pon 4:59, 12 Gru 2011
Zasada

 
Dołączył: 22 Lis 2011
Posty: 27
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 14 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Warszawa


Szanowny Panie Prezesie, Szanowni Państwo. Z góry proszę o wyrozumiałość, walczę z wrodzoną zgryźliwością, ale wydaję mi się, że w pewnych momentach nie będę w stanie powstrzymać swego krytycznego usposobienia. Już dawno nie spotkał mnie tak wielki zawód po przeczytaniu tekstu na który czekałem dłuższy czas. Szczerze mówiąc sam nie wiem jak mam zareagować, ale ponieważ czytacie mój post znaczy to co najmniej tyle, że wybrałem opcje podzielenia się swymi spostrzeżeniami. Co będzie dalej z moim zaangażowaniem w ten ruch zobaczymy za kilka dni, ale nie wydaję mi się abym dłużej tu pozostał. Do sedna:

"1. Przeprowadzenie gruntownej reformy systemu emerytalnego..."
Z całym szacunkiem, ale nawet nie wiem jak mam się odnieść do Pana "wzoru". Zapytam wprost: czy Pan sobie żartuje ze mnie, czy ja jestem tak ograniczony umysłowo, że na pierwszy, drugi i trzeci rzut oka nie doszukuję się odrobiny powagi w tym co Pan stworzył?

"2. Obniżka podatku VAT na paliwo, mająca za zadanie stymulować rozwój przedsiębiorstw..."
Może jestem w błędzie, ale nawet po nowelizacji prawa na początku 2011 możliwa jest opcja odliczenia podatku VAT za paliwa, które napędzają pojazdy o masie> 3,5t. Jeżeli tak jest, jaki jest cel obniżania podatku?

"3. Znaczne zmniejszenie i uproszczenie biurokracji związanej z przedsiębiorstwami."
"4. Rozwiązanie problemu znieczulicy urzędników oraz możliwości niszczenia przez nich poszczególnych przedsiębiorstw. Powinno się to odbyć przez wprowadzenie bardziej życiowych przepisów w wielu dziedzinach prawa (głównie podatkowego), których stopień wolnej interpretacji będzie niewielki."
Piękne założenia, z którymi zgadzam się w 100% (hybryda JKM i Palikota). Podane w tej formie to jednak nic innego jak populizm.

"5. Reforma systemu edukacyjnego..."
Szczerze mówiąc nie mam zdania. Nigdy nie zajmowałem się tą tematyką, dlatego nie czuję się kompetentnym, aby zabierać zdanie w tej dyskusji.

"6. Usprawnienie programu resocjalizacji więźniów."
Zaproponowane przez Pana propozycje zmian nie mają nic wspólnego z resocjalizacją skazanego, jedynie z zaostrzeniem prawa postpenitencjarnego oraz karnego. Niestety, gdyby sprawa była tak prosta, proszę mi uwierzyć, że nic nie stoi na przeszkodzie, aby z automatu podnieść dolne i górne ramy pozbawienia wolności o kilka lat. Raz jeszcze podkreślam, że zwracam się do Pana z całym szacunkiem, proszę mi podać źródła, którymi kierował się Pan przy propozycji nowelizacji prawa, ewentualnie opinie prawników,psychologów, służb penitencjarnych.

"7. Niech więźniowie pracują przy budowie dróg oraz w zakładach pracy, na stanowiskach niewymagających fachowych umiejętności oraz wykształcenia. Ich płaca, wynosząca płacę minimalną zostanie w połowie przeznaczona na rzecz lokalnej społeczności."
Bardzo fajny postulat, jedynie kiedy przyjrzymy mu się z bliska okazuję się jak wiele trzeba w nim zmienić, aby miał rację bytu. Proszę mi uwierzyć, że pierwszymi którzy by za tym zagłosowali byliby sami skazani, ponieważ nawet połowa minimalnej płacy w warunkach więziennych to majątek. Problem poddany pod dyskusje ogólną:
- gdzie do pracy wysłać 90 000 skazanych
- jak zareaguje na to gospodarka
- dlaczego nie szkolić skazanych, aby po wyjściu na wolność mogli zająć się życiem zawodowym, samorealizacją, zamiast zderzenia z nieprzystosowaniem i frustracją?

"8. Niech osoby popełniające recydywę w następujących przypadkach...Zostaną skazane na dożywotnią karę pozbawienia wolności."
Populizm w najwyższej formie. Dwie osoby popełniające to samo przestępstwo/zbrodnię w różnych odstępstwach czasu od wyjścia z więzienia (np. I-4 lata, II- 6 lat) zostaną skazane na zupełnie odmienne kary. Po drugie, to nie długość kary a jej skuteczność egzekwowania wpływa na skuteczność przestrzegania prawa.

"9. Dotkliwe kary pieniężne dla mediów za zmienianie kontekstu wypowiedzi i prezentowanie niepoprawnych słupków poparcia partii i polityków, gdzie stosunek ich wysokości do procentowego poparcia zostanie zmanipulowany."
Zgadzam się w 100%

10. Ograniczanie wydatków państwa na urzędy, zmniejszanie ilości urzędników.
Bardzo proszę, ale póki to jest tylko hasło nadal ląduje w szufladce "populizm". Poproszę o konkretny plan działania, przynajmniej w zarysie.

11. Niech każdy poseł zawrze z wyborcami kontrakt, w którym zobowiąże się do praktycznych i zdecydowanych prób zrealizowania swoich obietnic.
Zgadzam się w 100%

12. Zezwolenie na posiadanie przy sobie, w obrębie wszystkich nieruchomości, pojazdów oraz ziemi należących do danej osoby, do trzech gramów narkotyków.
Mało precyzyjne, ale niech będzie.

13. Zwiększenie kar za prowadzenie pojazdów pod wpływem alkoholu, wraz z przepadnięciem pojazdu podejrzanego i zlicytowanie przez komornika na rzecz Skarbu Państwa.
Niestety kolejny absurd, który poza zwiększeniem ilości osób w więzieniach niczego nie zmieni. Po pierwsze:
- około 70% tego rodzaju skazanych to osoby, które były na kacu i miały poniżej jednego promila we krwi.
- więzienia wprost czekają na kolejnych "kolarzy", których będzie utrzymywało państwo
- nie wysokość kary, a jej egzekwowalność świadczy o jej skuteczności


"...myślę, że pora to ubrać w hasła i plakaty oraz zacząć akcję!"
Wprost cudowna strategia, oryginalna, twórcza i wykonalna. Hasła, plakaty, może nawet wywiady... Sukces gwarantowany. Proponuję tylko na wstępie zastanowić się, czy frontman ma od razu nadużywać solarium, czy może pchniemy go w inną stronę.

Tak jak napisałem na wstępie, nie miałem na celu ośmieszenia tych postulatów i wielokrotnie powstrzymywałem się od zgryźliwych komentarzy. Jednak nie jestem w stanie uchwycić idei, która przyświeca ich autorowi:
- Mamy wyjść na ulice, rozdawać ulotki, które ludzie nagle zaczną czytać, po czym zmieni się kraj i mentalność narodu?
- Przez 4 lata mamy występować jako "gadające głowy" w nadziei, że wygramy wybory?
- Mam się podpisać swoim imieniem i nazwiskiem pod postulatami, które zostały wymyślone na poczekaniu przez ludzi, którzy dopiero wchodzą w dorosłe życie?
- Szanowny Panie Arturze, proszę mi wybaczyć personalne wycieczki, ale czy na prawdę czuje się Pan na siłach, aby w trakcie pierwszego semestru ekonomii reformować system emerytalny? O sugerowanych zmianach kodeksu karnego nie chcę się nawet wypowiadać w trosce o poziom tej dyskusji.

"Wszystkie podpunkty zostaną szczegółowo opracowane w grupach, które zajmą się konkretnymi punktami postulatów, tak abyśmy mieli to wszystko dokładnie opisane." Kwintesencja merytoryki oraz organizacji pracy tego forum.

Dokonując podsumowania: jeżeli widzę błędy to głośno o nich mówię, z szacunku dla waszego oraz mojego czasu. Jeżeli większość ludzi uzna, że nie mam racji to w zgodzie nasze drogi się rozejdą. Osobiście będę życzył Wam sukcesów i miał nadzieję, że nikt nie żywi do mnie urazy. Jeżeli jednak są tutaj osoby, które myślą podobnie jak, czy jeszcze lepiej, zupełnie inaczej niż każda ze stron to zachęcam je do zabierania głosu. Stwórzmy coś, czego nie trzeba będzie się wstydzić.

P.S. Nie jestem ekspertem od spraw penitencjarnych, jednak półroczne praktyki zawodowe w kilku Zakładach Karnych w połączeniu z kierunkiem który studiowałem, plus zamiłowaniem w tym kierunku pozwalają mi wysnuć tezę, że mam dużo większą wiedzę na ten temat niż przeciętny obywatel.

Dzięki za uwagę, stwórzmy z tego merytoryczną debatą!


Post został pochwalony 4 razy
Zobacz profil autora
PostWysłany: Pon 10:36, 12 Gru 2011
ArturBanach
Administrator

 
Dołączył: 22 Lis 2011
Posty: 108
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 7 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Toruń/Bydgoszcz


@up,

Dzięki za rozbudowaną opinię. Spieszę już odpowiadać.

Pomysł reformy systemu emerytalnego jest wcale nie taki świeży a stosowne opinie wydało dwóch ekspertów, więc to nie opiera się na mojej wiedzy. Jestem przecież za dużym wpływem specjalistów na ewentualne ingerencje w gospodarkę, więc nie mogłem tak sobie tego wyssać z palca.

Odnośnie zaostrzenia kar, to owszem uważam, że to jest potrzebne. Zasięgnąłem języka i dowiedziałem się, że podobny system już działa z powodzeniem w USA.
Ponadto napisałem o poprawionej resocjalizacji + zaostrzenia, a nie o resocjalizacji, która się na tym oprze.

Nieuchronność kary - w 100% się zgadzam, że to jej nieuchronność a nie dotkliwość ma największy wpływ na potencjalnych przestępców. O to też pytałem eksperta. Panią psycholog, zajmującą się resocjalizacją więźniów.
Dodała też, że jarzmo kary w razie popełnienia recydywy ma kolosalny wpływ na ich późniejsze działania. Widać to po osobach na warunkowym zwolnieniu.

Co do pracy więźniów, to jak już napisałem - wszystko jest do szczegółowego opracowania. Tak, więc jeśli w gminie będzie robota to niech tam idą więźniowie. Przy np. budowie przyda się każdy. Nie chodzi tu o stałe zatrudnienie, a o pracę przez np. kilka miesięcy. To jest po prostu dobra siła robocza. Ponadto dostęp do zarobionych pieniędzy oczywiście nie może być możliwy w trakcie odsiadki. Zostaną wypłacone po wyjściu.

VAT i jego obniżenie na paliwo powinno być znaczące. Takie jest moje zdanie.

Przepadnięcie samochodu, którym poruszał się pijany kierowca powinno nastąpić oczywiście od danego stężenia alkoholu w wydychanym powietrzu. Nie można tego zrobić komuś, kto faktycznie jedzie na kacu i ma 0.2 %%.


Bardzo proszę Pana o zapoznanie się z wyjaśnieniami i odniesienie się do nich.
Jednocześnie zaznaczam, że nie mamy na celu wygrania wyborów za 4 lata tylko działanie na rzecz Obywateli, tak aby stali się bardziej bezpieczni fizycznie, finansowo i byli po prostu bardziej wolnymi ludźmi.
Nie o władzę nam chodzi tylko o reformy.

Z poważaniem,

Artur Banach


Post został pochwalony 0 razy
Zobacz profil autora
PostWysłany: Pon 10:38, 12 Gru 2011
Magnesiątko
Moderator

 
Dołączył: 23 Lis 2011
Posty: 27
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 4 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Warszawa


Po kuble zimnej wody jakim chlusnął Zasada, mam niewiele do dodania. Tyle było mowy na tym forum o powstrzymywaniu się przed populizmem.

Mili moi: takie frazesy już znamy.
Zacznijmy od małych spraw, a rewolucje zostawmy krzykaczom.
Proszę o dogmatyczną wstrzemięźliwość tych, którzy w sprawach gospodarki oraz prawa pojęcie mają nikłe.

Drukowanie ulotek, które mają zmienić społeczeństwo? A co miałoby się na tych ulotkach znaleźć? Tęcza, słoneczko i napis "Uśmiechnij się"?

Nie zabieram głosu w sprawie gospodarki ani reform, bo nie czuję się kompetentna.

Co do szkolnictwa:

Dlaczego 8 lat podstawówki ma gwarantować wyższy poziom nauczania oraz większy odsetek młodzieży w szkołach zawodowych - nie widzę związku. Jeśli już trzeba zrobić coś z systemem edukacji - to nieco cięższą ręką rozdawać indeksy, bo to faktycznie jest problemem. Tkwi on nie tylko w podążaniu za papierkami. W świadomości Polaków tytuł magistra jest przepustką do lepszego życia, pokutuje tu postkomunistyczne założenie student=inteligent.


Post został pochwalony 0 razy
Zobacz profil autora
PostWysłany: Pon 10:42, 12 Gru 2011
MichałRaburski

 
Dołączył: 23 Lis 2011
Posty: 49
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 4 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Warszawa


Witam,

mam również kilka uwag od siebie. Pierwsze pytanie, które mi się nasuwa :
Jakimi metodami kilkanaście/dziesiąt osób bez kontaktów i politycznych wpływów ma przeprowadzić gruntowną zmianę systemu emerytalnego? (Którego nota bene sam bym się pozbył lub zmienił na przymusowy, ale prywatny ewentualnie w trosce o obywatela).
I takie pytania można mieć do kolejnych punktów. Oczywiście jesteśmy w stanie przygotować założenia teoretyczne tych zagadnień, choć zapewne sam proces projektowania zajmie każdemu z zespołów minimum pół roku. Zakładam, że podejdziemy do tego z należnym szacunkiem do powagi tematów.
Po drugie - uważam, że skoro jest nas stosunkowo niewiele osób, to teraz mamy możliwość spotkać się i doszlifować postulaty, bo ja z niektórymi np. więzienne, całkowicie się nie zgadzam. Inne należy dokładniej doszlifować, by mówiły o rzeczowych zmianach, a nie były ogólnymi stwierdzeniami (uproszczenia i polepszenia wszelkiego rodzaju).
Po trzecie - uważam wlepki i plakaty za narzędzia dobre do promowania filmu, ale nie do zmiany faktycznych warunków prawnych w naszym kraju. Powinniśmy skupić się na narzędziach efektywnych a nie efektownych w osiąganiu naszych celów. Uważam, że nasze zasoby ludzkie pozwalają aktualnie na rozpracowanie 1-2 niewielkich tematów, co pozwoli nam zdobyć doświadczenie oraz więcej osób chętnych do współpracy.


Post został pochwalony 0 razy
Zobacz profil autora
PostWysłany: Pon 10:48, 12 Gru 2011
ArturBanach
Administrator

 
Dołączył: 22 Lis 2011
Posty: 108
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 7 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Toruń/Bydgoszcz


@Magnesiątko,

Bo nie przejdą przez gimnazjum, a duży wpływ na nich wywrą nauczyciele i środowisko, w którym obracają się od lat. Po pójściu do liceum, utrzymają ich w "ryzach" starsi uczniowie. Żaden młodociany dresik nie będzie wtedy najsilniejszy w szkole. A dojrzalsi koledzy z klas starszych będą lepszym wzorem niż żaden.
Dopiero odcięcie ich od wszystkich powoduje narastanie zachowań od wandalizmu po bandytyzm.
Kiedyś takich przypadków nie było tak wiele.

BTW. Ja przypominam, że pomysły są zaczerpnięte od Członków i jechanie ich teraz w ten sposób to działanie destruktywne, a nie konstruktywne.

Zebrałem to co Was najbardziej trapi, poszedłem do specjalistów. Tylko takiego od służby zdrowia odpowiedniego nie mogłem znaleźć. Potrzebny był lekarz szpitalny, pracujący już parę lat w zawodzie.
Najeździłem się, zarwałem wieczory nad tym i zawróciłem dupę kilku zapracowanym osobom.
Wynikł z tego zarys, który potem kilka dni rzeźbiłem. Ale tak na prawdę to są Wasze postulaty, nie moje. Te się powtarzały najczęściej.

Jeśli tutaj nie zapanuje jakaś większa jednomyślność to cała nasza praca nie ma w ogóle większego sensu. Albo przynajmniej moja.

@up,

signed


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez ArturBanach dnia Pon 10:50, 12 Gru 2011, w całości zmieniany 2 razy
Zobacz profil autora
PostWysłany: Pon 10:57, 12 Gru 2011
WRka

 
Dołączył: 23 Lis 2011
Posty: 18
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 1 raz
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Gdynia


Co do pkt 12 mam nadzieję, że za narkotyki uważasz jedynie konopie Razz

ps. to ze szkolnictwem to strzał w 10 - ja byłam 2 rocznikiem w gimnazjum i widziałam po sobie i znajomych, ze gimnazjum to wymysł diabła, niszczy psychikę dzieciaka, ze szok!

*! Tutaj właśnie zwracam się do osoby przede mną w postach. Skarbie dzieciaki nie dawały d** za doładowanie do telefonu w czasach, gdy jeszcze nie było gimnazjum. A dlaczego? Każdy wbija tym małolatom po podstawówce, że to nowa szkoła, nowi ludzie i stąd albo się ktoś boi i zostaje szarą myszą i popełnia samobójstwo (bo się zauroczyło bez wzajemności, bo przechodzi mutację głosu i się inni z niego śmieją, bo dziewczynce cycki nie urosły i chłopaki się nabijają) albo nowa osoba chce nagle pokazać się od innej strony, bo przecież jak nowa szkoła to już jest dorosła. Gimnazjaliści po tym głupim MTV widzą tylko sylikon, pimp my ride i nowego Samsunga Note - i chcą to mieć - a jak? No to wszyscy wiemy... :/ Nie każta mi się Kamracie więc zagłębiać się w temacie Smile Trzeba obalić gimnazjum i już. Pamiętajcie, że w dzieciach przyszłość narodu - musimy dbać zatem o ich umysły i robić z nich wartościowych ludzi a nie pożywkę dla pedofili czy dilerów.

...
ps.
Ogólnie rzecz biorąc cały program jest dobry i nie ma się do czego przyczepić, pozostaje jedynie pomysleć wielotorowo jak to zrobić Smile


Post został pochwalony 0 razy
Zobacz profil autora
PostWysłany: Pon 11:06, 12 Gru 2011
Pavel

 
Dołączył: 27 Lis 2011
Posty: 14
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 4 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: wawa


Okej, jesteśmy przeciwko populizmowi?
To w takim wypadku jak chcemy wygrać wybory? Smile

Czy mamy zajmować się tworzeniem prawa i dawać ustawy politykom, czy mamy byc politykami i reformować Polskę? Bo co innego jest tworzenie ustaw, a co innego wygranie wyborów, a jeszcze co innego reformowanie. (trochę te cele się rozjeżdżają)

Nadal nie wiem jaki jest cel naszego działania. Rozumiem że wszyscy mamy dość, chcemy zmian, wolności, ale jak chcemy to osiągnąć? Jaki jest nasz naczelny CEL?

Mi osobiście nie zależy na pieniadzach, stanowiskach, chce by moje dzieci były wolne. Nie chcę by państwo im zapewniało bezpieczeństwo, nie chcę żadnego nianczenia. chcę by państwo umożliwiało, stwarzało podatny grunt, jak najmniej ingerowało, ale odemnie będzie zależało jak to wykorzystam.

Jeśli będziemy wiecznie krytykowac nic nie zbudujemy, jesli rozbijemy nasze postyulaty na 200 tematow nasza energia sie ulotni.

w skrocie obralbym 2 tematy ktore opracujemy, do tego powinnismy stworzyc zaplecze techinczne i metodologię działania.
sadze ze takie skostniale podejscie betonowo partyjne sie nei sprawdzi, zmeczymy sie, poklocimy, obrazimy. trzeba myslec inaczej zupelnie po nowemu kreatywnie.
nowa rewolucja bedzie w internecie. bedzie to polaczenie wirutalnosci i realnosci.


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez Pavel dnia Pon 11:09, 12 Gru 2011, w całości zmieniany 1 raz
Zobacz profil autora
PostWysłany: Pon 11:56, 12 Gru 2011
WRka

 
Dołączył: 23 Lis 2011
Posty: 18
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 1 raz
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Gdynia


Jak dla mnie głównym celem jest tutaj uczciwość i rozwój. Zaczeło sie od tego, że byliśmy zniesmaczeni tym gdzie idą nasze pieniadze, dlaczego władza ukazuje nam tylko jaki jest dług na obywatela a nie prowadzi statystyk ile obywatel oddaje średnio pieniędzy na ZUS, VAT, Akcyzę i inne. Ludzie już dawno nie byli za politykami bo Ci byli dla nich obcy, bo pokazywali tylko złe aspekty naszego życia a za dobre jego strony uważali puste słowa.

To co sprawi, że każdy za nami pójdzie to zapewnienie, że nie damy im drugiej Irlandii ale damy im zapewnienie bezpieczeństwa w ich własnych domach, że nie będziemy wysyłać ich synów za każdym razem jak ktoś krzyknie, że potrzebuje wojsko do Iranu, że damy im ten chleb każdego dnia, że nie będą się bać chodzić wieczorami po dzielnicy i że będą wiedzieli na co i dlaczego muszą oddawać część swoich pieniędzy dla Państwa.

Politycy w obecnych czasach umieją tylko wysławiać się zdaniami, które nie posiadają żadnej wartości. Jako osoba zaangażowana w projekty techniczne, dla przykładu zdanie "Uważam, że według trendów panujących w Polsce niejako prawdopodobne jest zaobserowanie wzrostu gospodarczego" uważam za brak informacji, bo to jest za dużo gdybania a za mało konkretów a własnie taką paćką sypią politycy w TV. OK, są tacy, którzy mówią konkretniej ale mało jaka osoba jest wstanie zrozumieć zawiłość ekonomicznego gadania. Nie każdy obywatel Polski czytał biblię Kotlera ale każdy prędzej czy później musi zacząć płacić. Wyjaśnijmy im czysto, po chłopsku czemu jest tak a nie inaczej, nikt z nas nie lubi robić czegoś w czym nie widzi sensu. Nie musimy powiedzieć wszystkiego krok po kroku ale powiedzmy tyle aby mieć pewność, że ta osoba to zrozumie i powiedzmy na tyle aby mieć czyste sumienie.


Post został pochwalony 0 razy
Zobacz profil autora
PostWysłany: Pon 13:21, 12 Gru 2011
sebo_22

 
Dołączył: 23 Lis 2011
Posty: 23
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 1 raz
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Sanok


Pavel napisał:
Okej, jesteśmy przeciwko populizmowi?
To w takim wypadku jak chcemy wygrać wybory? Smile


Hello? Jakie wybory? Już się pchacie do polityki?
Daleko w ten sposób nie zajedziecie.\

Wycofuję się z tego oszołomstwa, proszę usunąć moje konto.

Nie podoba mi się ta pseudo-organizacja od samego początku.
Wszystko idzie w kierunku polityki, jakieś składki chcą nam narzucać, po prostu ktoś miał dobry pomysł, zrobił dym na wykopie, a teraz chce trzepać na tym kasę.

Chcecie sobie zakładać partię to sobie zakładajcie, ale beze mnie.


PS. Na 100% na was nie zagłosuję choćbyście mieli najlepsze postulaty i hasła. Ktoś tu się pcha do koryta, a to mi się nie podoba. Do koryta ale takiego dla świń was wepchać![/b]


Post został pochwalony 0 razy
Zobacz profil autora
PostWysłany: Pon 13:49, 12 Gru 2011
ArturBanach
Administrator

 
Dołączył: 22 Lis 2011
Posty: 108
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 7 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Toruń/Bydgoszcz


@up,

Co?


Post został pochwalony 0 razy
Zobacz profil autora
PostWysłany: Pon 13:57, 12 Gru 2011
Pavel

 
Dołączył: 27 Lis 2011
Posty: 14
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 4 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: wawa


sebo_22 niestety nei rozumiem Ciebie,

napisalem Nadal nie wiem jaki jest cel naszego działania. Rozumiem że wszyscy mamy dość, chcemy zmian, wolności, ale jak chcemy to osiągnąć? Jaki jest nasz naczelny CEL?

wiec sprecyzuje czy to ma byc kolko dyskusyjne, grupa edukacyjna ludzi, grupa polityczna, partia, stowarzyszenie?

narazie to tu nie widze nikogo kto by kase chcial zarabiac, a raczej bande napalencow co chca pozytywnych zmian w Polsce i swoim zyciu Smile

seba przedstaw swoja wizje?


Post został pochwalony 0 razy
Zobacz profil autora
Nasze postulaty!
  Forum www.abanaszek.fora.pl Strona Główna » Ogłoszenia
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)  
Strona 1 z 3  
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  



fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © phpBB Group
Theme designed for Trushkin.net | Themes Database.
Regulamin